O nas

O NAS

Pierwszego września 1986 roku w dzielnicy Bydgoszczy – Fordonie, na osiedlu „Bajka” , otwiera swoje podwoje nowiutkie Państwowe przedszkole nr 75 przy ulicy Szczęśliwej 7…

HISTORIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Pierwszego września 1986 roku w dzielnicy Bydgoszczy – Fordonie, na osiedlu „Bajka” , otwiera swoje podwoje nowiutkie Państwowe przedszkole nr 75 przy ulicy Szczęśliwej 7.

Dyrektorem przedszkola jest Pani Stefania Wasilewska a wice dyrektorem Pani mgr Anna Jędrzejewska. Przedszkole zostaje wyposażone w nowoczesne meble, ciekawe zabawki, pomoce dydaktyczne oraz duży kolorowy, ogrodzony ogród do zabaw na powietrzu. Z powodu dużej liczby dzieci i ogromnego zapotrzebowania mieszkańców przedszkole otwiera dwa nowe oddziały dla dzieci pięcioletnich w sąsiadującej z nimi Szkole Podstawowej nr 29 dla około pięćdziesięciorga dzieci. Po likwidacji oddziałów w Szkole Podstawowej dzięki zapobiegliwości Pani dyrektor Stefanii Wasilewskiej przedszkole otrzymuje trzy sale zajęć w pobliskim Żłobku, gdzie znalazło miejsce dla sześcioletnich tzw. „zerówkach dochodzących” (na pięć godzin dziennie). Po likwidacji oddziałów w Żłobku, Przedszkole modernizuje swoje wnętrze gdzie otwiera dwie nowe sale dla dzieci.

W 1992 roku Państwowe Przedszkole nr 75 przekształca się w Przedszkole Niepubliczne i przyjmuje nazwę „Bajka”. Dyrektorem nadal jest Pani Stefania przedsiębiorczość Pani Dyrektor nie ma granic… Wasilewska, która w 2004 roku tworzy spółkę cywilną z Panią Beatą Donarską. Przedszkole rozwija się, a dzieci mają do wyboru szereg zajęć dydaktycznych i kółek zainteresowań (j. angielski, szachy, Szkoła Rozwoju Pamięci, kółka teatralne, taneczne, plastyczne, rytmika zajęcia komputerowe, ćwiczenia logopedyczne, kontakt z psychologiem, zajęcia korekcyjne kształtujące postawę dzieci itp.). Przedszkole zaprasza również teatry objazdowe, korzysta z koncertów w Filharmonii Pomorskiej i koncertów z Filharmonii w Przedszkolu. Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych, teatralnych oraz przeglądach tanecznych w Pałacu Młodzieży, gdzie zdobywają nagrody, zajmują pierwsze miejsca, wyróżnienia itp.

Przedsiębiorczość  Pani Dyrektor nie ma jednak granic i w 2003 roku rozpoczyna budowę basenu krytego dla dzieci.

Centrum Rekreacji Rodzinnej BAJKA

Basen (dla dzieci już od 4 miesiąca życia…)

Uroczyste otwarcie basenu pod nazwą „Centrum Rekreacji Rodzinnej” nastąpiło 17 grudnia 2005 roku. Dzieci z basenu o wymiarach 10×6 metrów i głębokości 70cm korzystają dwa razy w tygodniu podczas pobytu w Przedszkolu. Temperatura wody wynosi od 32C do 34C. Dzieci biorą udział w między przedszkolnych zawodach pływackich zdobywając cenne dzięki intensywnej pracy bardzo oddanego dzieciom instruktora i rehabilitanta Pana Marcina Matysiaka.

Dzieci od 2008 roku korzystają raz w tygodniu z zajęć plastycznych (rzeźba, malarstwo, i grafika) prowadzonych przez plastyków z Torunia. Poza tym Przedszkole organizuje raz w miesiącu kontakt z muzyką etniczną.  Zgodnie z nową Podstawą Programową Przedszkole nastawia się na rozwój zdrowia i sprawności fizycznej dzieci wprowadzając zajęcia tenis i aikido. Otwarte jest też na współprace z Rodzicami realizując ich pomysły i propozycje.

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem w województwie kujawsko-pomorskim, który zaoferował możliwość uczestnictwa w zajęciach niemowlętom i małym dzieciom.

Zajęcia w wodzie prowadzone są, przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy w profesjonalny sposób  nauczają czynności ruchowych, bobasy już od 4 miesiąca życia. Jesteśmy członkami Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt oraz czynnie uczestniczymy w rozwoju i promocji  tej formy aktywności.

KADRA

Dyrektor: Stefania Wasilewska

Zastępca Dyrektora: mgr Beata Donarska
Zastępca Dyrektora: Rafał Wasilewski

                    

Wychowawcy grup:

I gr. mgr Agnieszka Dankowska

II gr. mgr Małgorzata Pacer

III gr. mgr Ilona Żurak

IV gr. mgr Lucyna Węsierska, mgr Anna Jakubowska

V gr. mgr Magdalena Brzuszkiewicz

VI gr. Anna Bąkowska

VII gr.  mgr Iwona Zawadzka, mgr Teresa Krauza

VIII gr. mgr Joanna Kropska

Nauczyciel do spraw nadzoru pedagogicznego: mgr Ryszarda Różańska

Kierownik basenu, instruktor pływania: mgr Marcin Matysiak

Nauczyciel języka angielskiego:  Yuliia Somina, Julia Zbytniewska, mgr Agata Stępień

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej; zajęcia sportowe: mgr Paulina Rekowska, mgr Tomasz Ciechanowski

Nauczyciel wspomagający: mgr Ewelina Michałek, mgr Joanna Nunzek, mgr Monika Malicka, mgr Katarzyna Woźniak

Asystent dziecka z niepełnosprawnością: Justyna Boryna, Kamila Lenkiewicz

Neurologopeda: mgr Marta Kulińska- Zboralska, mgr Anna Olczak, mgr Jarosława Trzaskawka

Psycholog: mgr Aleksandra Fronczek – Kowalska

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.