Rzeźba, malarstwo, grafika

Dzieci od 2008 roku korzystają raz w tygodniu z zajęć plastycznych ( rzeźba, malarstwo i grafika) prowadzonych przez plastyków z Torunia.

„Jesteśmy pedagogami z artystyczny wykształceniem i pasją tworzenia. W dzieciach widzimy małych artystów, których inspirujemy do twórczego myślenia i działania”.

mgr sztuki Agnieszka Majewska; mgr sztuki Krzysztof Majewski

Malowanie palcami

Malowanie palcami sprawia młodym twórcom ogromną radość dzięki bezpośredniemu kontaktowi z tworzywem. Ta technika pozwala na niekonwencjonalne wykonanie pracy, naukę mieszania barw czy komponowanie własnych kolorów, daje też swobodę przedstawienia wybranego tematu bez jakichkolwiek ograniczeń. Zajęcia świetnie rozwijają myślenie abstrakcyjne, kreują pozytywne myślenie o sobie.

Grafika

Zajęcia z grafiki uczą budować kompozycję różnymi rodzajami linii i odcieniami szarości. Efektowna praca, w zależności od wybranej techniki, monotypii lub kolografii, powstaje przy pomocy zwykłego ołówka, jak też przez układanie na kartce wyciętych nożyczkami elementów.

Ceramika

Zajęcia z ceramiki doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną, dają duże możliwości ćwiczeń manualnych, a także kształtują osobowość. Mały artysta w procesie tworzenia jednocześnie odpręża się, uspokaja, zaspokaja potrzebę działania. Dużą satysfakcję sprawia wypalenia własnoręcznie wykonanej rzeźby, szkliwienie i wreszcie zabranie pracy do domu.