Tenis

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, aby rozpocząć zabawę z rakietą i piłką. Gwiazdy tenisa, takie jak Agnieszka Radwańska, rozpoczynały swoją przygodę ze sportem właśnie w tym wieku!

Mogą mieć Państwo wątpliwości jak 5 i 6-latki nauczą się odbijać piłkę? Odpowiedzią jest mini tenis, który poprzez gry i zabawy wprowadza dzieci w świat tej fascynującej dyscypliny. Młodzi adepci mini tenisa wykonują ćwiczenia, podczas których uczą się panować nad rakietą i piłką. W miarę nabywanych umiejętności poznają również podstawowe uderzenia, takiej jak forehand czy backhand. Sprzęt tenisowy, którym dzieci posługują się podczas zajęć dostosowany jest do ich wieku i wzrostu – niska siatka, miękkie piłki oraz małe i lekkie rakiety.

Mini tenis rozwija u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową, która jest szczególnie istotna, między innymi, przy nauce pisania. Dodatkowo prawidłowe wykonywanie ćwiczeń buduje u dziecka pewność siebie i poczucie samodzielności. Najważniejszy pozostaje jednak fakt, że dzieci uczą się grać poprzez zabawę.

Prowadzący:  mgr Dominik Bernatowicz