Bajka

Laboratorium Przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje ogromna ciekawość świata. To właśnie w tym wieku jest najlepszy moment na pokazanie im, jak fascynujący i ciekawy może być świat wokół nas. To najlepszy czas na naukę przez zabawę, albo… zabawę nauką.

Eksperymenty naukowe w ofercie naszego przedszkola wymyśla i organizuje doktor nauk chemicznych, a prywatnie ojciec żywiołowego chłopca. Energia syna jest inspiracją do organizowania wciągających zabaw o walorach edukacyjnych, które są doskonałym treningiem koncentracji, precyzji i cierpliwości.

Przedszkolaki chętnie biorą udział w zajęciach naukowych. Tu poznają pojęcia z chemii, fizyki czy biologii, mogą wykazać się swoimi umiejętnościami i skomentować wynik, a co najważniejsze świetnie się przy tym bawią.

Doświadczenia są bezpieczne do wykonania przez dzieci, pod nadzorem prowadzącego warsztaty. Używane odczynniki są niewybuchowe, nietoksyczne, niepalne, nie mają nieprzyjemnych zapachów, dlatego pokazy mogą być wykonane w pomieszczeniu zamkniętym. W trakcie eksperymentów chemicznych dzieci będą dodatkowo zaopatrzone w okulary ochronne, rękawiczki nitrylowe i fartuszki. Dzięki temu poznają specyfikę pracy chemika, laboranta czy farmaceuty.

Prowadzący: dr inż. Robert Dobosz

 

 

 

 

Powrót
Współpracujemy
BenefitSystems
Partnerzy
BenefitSystems

BenefitSystems

Kontakt

Przedszkole Niepubliczne "Bajka"

ul. Szczęśliwa 7
85-794 Bydgoszcz
tel: 52 344 74 90
email:
info@bajka.bydgoszcz.pl