Bajka

O nas

Pierwszego września 1986 roku w dzielnicy Bydgoszczy – Fordonie, na osiedlu „Bajka” , otwiera swoje podwoje nowiutkie Państwowe przedszkole nr 75 przy ulicy Szczęśliwej 7.

Dyrektorem przedszkola jest Pani Stefania Wasilewska a wice dyrektorem Pani mgr Anna Jędrzejewska. Przedszkole zostaje wyposażone w nowoczesne meble, ciekawe zabawki, pomoce dydaktyczne oraz duży kolorowy, ogrodzony ogród do zabaw na powietrzu. Z powodu dużej liczby dzieci i ogromnego zapotrzebowania mieszkańców przedszkole otwiera dwa nowe oddziały dla dzieci pięcioletnich w sąsiadującej z nimi Szkole Podstawowej nr 29 dla około pięćdziesięciorga dzieci. Po likwidacji oddziałów w Szkole Podstawowej dzięki zapobiegliwości Pani dyrektor Stefanii Wasilewskiej przedszkole otrzymuje trzy sale zajęć w pobliskim Żłobku, gdzie znalazło miejsce dla sześcioletnich tzw. „zerówkach dochodzących” ( na pięć godzin dziennie). Po likwidacji oddziałów  w Żłobku, Przedszkole modernizuje swoje wnętrze gdzie otwiera dwie nowe sale dla dzieci.

W 1992 roku Państwowe Przedszkole nr 75 przekształca się w Przedszkole Niepubliczne i przyjmuje nazwę „Bajka”. Dyrektorem nadal jest Pani Stefania przedsiębiorczość Pani Dyrektor nie ma granic… Wasilewska, która w 2004 roku tworzy spółkę cywilną z Panią Beatą Donarską. Przedszkole rozwija się, a dzieci mają do wyboru szereg zajęć dydaktycznych i kółek zainteresowań (j. angielski, szachy, Szkoła Rozwoju Pamięci, kółka teatralne, taneczne, plastyczne, rytmika zajęcia komputerowe, ćwiczenia logopedyczne, kontakt z psychologiem, zajęcia korekcyjne kształtujące postawę dzieci itp.). Przedszkole zaprasza również teatry objazdowe, korzysta z koncertów w Filharmonii Pomorskiej i koncertów z Filharmonii w Przedszkolu. Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych, teatralnych oraz przeglądach tanecznych w Pałacu Młodzieży, gdzie zdobywają nagrody, zajmują pierwsze miejsca, wyróżnienia itp.

Przedsiębiorczość  Pani Dyrektor nie ma jednak granic i w 2003 roku rozpoczyna budowę basenu krytego dla dzieci.

Centrum Rekreacji Rodzinnej BAJKA

Basen

basenUroczyste otwarcie basenu pod nazwą „Centrum Rekreacji Rodzinnej” nastąpiło 17 grudnia 2005 roku. Dzieci z basenu o wymiarach 10×6 metrów i głębokości  70 cm korzystają dwa razy w tygodniu podczas pobytu w Przedszkolu. Temperatura wody wynosi od 32C do 34C. Dzieci biorą udział w między przedszkolnych zawodach pływackich zdobywając cenne dzięki intensywnej pracy bardzo oddanego dzieciom instruktora i rehabilitanta Pana Marcina

Dla dzieci już od 4 miesiąca życia…
Matysiaka. Dzieci od 2008 roku korzystają raz w tygodniu z zajęć plastycznych ( rzeźba, malarstwo, i grafika) prowadzonych przez plastyków z Torunia. Poza tym Przedszkole organizuje raz w miesiącu kontakt z muzyką etniczną.  Zgodnie z nową Podstawą Programową Przedszkole nastawia się na rozwój zdrowia i sprawności fizycznej dzieci wprowadzając zajęcia tenis i aikido. Otwarte jest też na współprace z Rodzicami realizując ich pomysły i propozycje.
Jesteśmy pierwszym ośrodkiem w województwie kujawsko-pomorskim, który zaoferował możliwość uczestnictwa w zajęciach niemowlętom i małym dzieciom.temp_img_200x127pspn Zajęcia w wodzie prowadzone są, przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy w profesjonalny sposób  nauczają czynności ruchowych, bobasy już od 4 miesiąca życia. Jesteśmy członkami Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt oraz czynnie uczestniczymy w rozwoju i promocji  tej formy aktywności.

Powrót
Współpracujemy
BenefitSystems
Partnerzy
BenefitSystems

BenefitSystems

Kontakt

Przedszkole Niepubliczne "Bajka"

ul. Szczęśliwa 7
85-794 Bydgoszcz
tel: 52 344 74 90
email:
info@bajka.bydgoszcz.pl